Ztřeštěný závěr na Bohemce. Domácí proti Boleslavi vyrovnali penaltou v nastavení

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma ve 12. kole první ligy s Mladou Boleslaví 2:2.

Hosty poslal do vedení ve 39. minutě Lukáš Mašek, za Pražany po přestávce vyrovnal Vladimír Zeman. V závěru do konečného skóre promluvily penalty nařízené za ruku. Za Boleslav ji proměnil Patrik Vydra, v nastavení pak sice domácí Júsuf Hilál na první pokus neuspěl, z dorážky však rozhodl o konečné remíze.

Středočeši budou ve čtvrtek ve druhém utkání Konferenční ligy hostit Lugano. Na výhru čekají už šest soutěžních zápasů, naposledy zvítězili téměř před dvěma měsíci. O moc lépe na tom ale nejsou ani Vršovičtí, kteří vyhráli jediné z posledních šesti kol. Obě mužstva mají shodně 13 bodů, Boleslav je devátá, Bohemians jsou o příčku za ní.

„Klokani“ začali náporem a již ve třetí minutě měli první šanci. Pleštil se rozhodl zakončit z velkého úhlu a jeho střelu vyrazil gólman Trmal na tyč. Další příležitost vznikla po Kadlecově centru z pravé strany, Drchal hlavou nasměroval míč před branku, kde také hlavou zakončoval pod břevno opět Pleštil a Trmal míč s námahou vyškrábl na roh.

Po čase tlak domácích opadl, nedostávali tolik prostoru jako na začátku utkání a hrálo se jen od šestnáctky k šestnáctce. Hosté před přestávkou udeřili hned z první střely na branku. Kušej přesným přízemním centrem z levé strany našel nabíhajícího Maška, který ve skluzu usměrnil míč za brankáře Frühwalda. Mašek na podzim skóroval v lize potřetí, Kušej nahrál na gól popáté, takže má aktuálně nejvíc asistencí v soutěži.

Trenér Veselý nachystal o přestávce tři změny v sestavě, 10 minut po půli střídal počtvrté, ale ke zlepšení vedl až rychlý brejk v 65. minutě. Vršovičtí vyrovnali díky velmi podobné akci, po níž inkasovali. Drchal adresoval z pravé strany přesný centr před branku, kde se prosadil střídající Zeman svou druhou ligovou brankou v ročníku i v kariéře zároveň.

Závěr byl divoký. Nejprve nastala nepřehledná situace v domácí šestnáctce. Šlo o to, zda zahrál rukou dříve hostující Pulkrab, nebo vršovický Hybš. Sudí Szikszay po konzultaci s videorozhodčím a rozboru u monitoru nařídil penaltu, kterou Vydra proměnil. Odchovanec Sparty dal první gól v lize v dresu Boleslavi.

V nastavení však na druhé straně zahrál rukou také Kostka. Trmal nejprve Hilálův pokutový kop vyrazil, bývalý hráč Mladé Boleslavi pak ale na druhý pokus poslal míč do sítě. Hilál na podzim skóroval popáté.

Bohemians doma v lize s Mladou Boleslaví již osmkrát po sobě neprohráli, tři z posledních čtyř zápasů v Ďolíčku skončily nerozhodně.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1)

Branky: 65. Zeman, 90.+5 Hilál – 39. Mašek, 83. Vydra z pen. Rozhodčí: Szikszay – Pečenka, Zoufalý – Zelinka (video). ŽK: Pleštil, Kovařík – Vydra. Diváci: 5689.

Bohemians: Frühwald – A. Kadlec (87. Novák), Křapka, Vondra (46. Kovařík), Hybš – Smrž (55. Hrubý), Hůlka – Pleštil (46. Zeman), Ristovski (46. Čermák), Drchal – Hilál. Trenér: Veselý.

M. Boleslav: Trmal – Král, Suchý, Králik – Kostka, Stránský (74. Sakala), Vydra, Fulnek – Kušej (64. Pulkrab), Ladra (90. Langhamer) – Mašek (90. Jawo). Trenér: Brännström.